DEKOGER GERGİ TAVAN SİSTEMLERİ

Hakan Yapı Dekorasyon

        

Gergi tavan nedir gergi tavan Nasıl yapılır gergi tavan bayilik

 

Gergi tavan farklı yapısı sayesinde ısıtılması sonucu kullanıcıların görmek istediği forma girebilen, farklı renk ve dokularda özel alüminyum profillerine ısıtılıp gerdirilmesi ile oluşan teknik çeşitidir. Farklı geometrik şekillerde oluşabilen gergi tavan sistemi sadece tavanlarda kullanılmamaktadır. tonoz kubbe gibi çekillerde de uygulanabilmeye olanak sağlar. Bundan dolayı her projece farklı tasarım ve uygulama alanlarına sahip olması sebebi ile özgün tasarıma açık bir sistemdir. Ayrıca duvar ve her şekilde yapılabilir. 

Gergi Tavan Özellikleri

Üzerine UV resim ve istenilen görsel baskı yapılabilir.
Çatlama ayrılma gibi sorunlar yaşanmaz.
İster aydınlatma isterseniz de dekoratif amaçlı kullanımı vardır.
Sökülüp tekrar monte edilebilir.
Gergi Tavan malzemesi esnek bir malzemeden yapılmaktadır.
Esnek olması deformasyonlara dayanıklığı artırmaktadır.
Çok hafif bir yapıdadır.
Yırtılmaz ve üzerine gelecek ağırlıktan etkilenmezler.
25 yıl renk kaybı yaşanmaz. Dekoger Ayrıcalığı 25 YIL GARANTİLİDİR.
Sudan ve nemden etkilenmezler.
Avrupa B1 alev almazlık sertifikası vardır.
Bakım ve boya gerektirmez. Temizlenebilir.
Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir.
Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılabilinir.
Hafiftir. Yaklaşık 200gr/m²
Hijyeniktir. Esnektir. Estetiktir.
Ultraviyole ışınlardan etkilenmez.(X ışınları)
Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır.

Gergi Tavan Özellikleri

Gergi Tavan Profilleri

Dekoger kalitesi olarak sizlere en kolay ve en gergi tavan rahatlığı ve kalitesini sunmaktayız. W profil, Gergi tavan V, Gergi tavan F profili ayrıca Gergi tavan H profilidir. bu profil çeşitleri Dekoger olarak Türkiye geneli en çok kullanılan ve tercih edilen sistemlerdir. estetik açıdan şıklığı ve kaliteyi bir aradan tutan gergi tavan profilleri arasındadır. 

 

Gergi Tavan Sisteminde kalite nasıldır?

Gergi tavan sistemleri yapıldıkları malzemelerin kalitesine göre degişmekle birlikte sudan ve nemden etkilenmezler. bakım ve boya gerektirmeyen ayrıca temizlenebilen üzerine ayrıca aydınlatma sistemleri uygulanabilmektedirler. Arkadan ışık kaynağı ile soft bir görünüm kazanabilirler. Bunun dışında ağırlık olarak ise m2 alana 200 gr gibi bir ağırlığı vardır. Ayrıca bir çok kesim tarafından yangın esnasında alev alıp tehlike oluşturduklarına dahir bir kanı vardır. bunu belirtelim. Gergi tavan sistemleri hiç bir şekilde alev almazlar. Hijyeniktir, esnek bir yapıya sahip olması ayrıca ultraviyole ışınlarından etkilenmezler. 

Gergi Tavan Sisteminde kalite nasıldır

Gergi tavan nasıl yapılır?

montajı ustalık gerektiren bir iş olan gergi tavan sistemi kısa sürede teslim olup montajı kolaylıkla yapılabilmektedir. üzerine istenilen her türlü resim ve görsel baskısı yapılabilmektedir. ayrıca çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkartmazlar. gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir. %100 müşteri memnuniyeti sağlarak sizlere hizmet vermek gayesindeyiz. 

 

Gergi tavan nasıl yapılır adlı videomuzu izleyebilirsiniz.

 Gergi tavan yapım aşamaları

1- Öncelikle gergi tavan uygulaması yapılacak tavana bağlı duvarlara aynı asma tavanda olduğu gibi gergi tavanın tutturulacağı çıtalar sabitlenir.
2- Genellikle kullanılan alüminyum profiller sağlamlaştırmak için hemen üzerine çıtalarda duvara tutturularak birleştirilir. Böylece gergi tavanın yapacağı ağırlığa karşı gerekli mukavemet sağlanmış olur.
3- Asma tavan nasıl yapılır sorusuyla aynı aşamalar buraya kadar devam eder ve gergi tavanın uygulanacağı tüm tavana tutturulacak bölüm yapılır. Aynı zamanda gergi tavana bağlı led  aydınlatmalar için çekilecek kablolar ve lambalar içinde bu uygulama gereklidir.
4-Gergi tavan uygulanacağı esnada saç kurutma makinesinin daha büyük halini düşünebileceğiniz bir makine yardımıyla gergi tavan malzemesi olan flexceiling pvc tavan ısıtılarak gerdirilmesine kolaylık sağlar.
5-İlk aşamalarda yapılan duvara monte edilmiş profillere gergi tavan sıkıca tutturularak tüm tavanda aynı işlem uygulanır.
6-Gergi tavan aydınlatmasında kullanılan spot lambalar ve ledler gerekli yerlere bağlanarak işlem biter.

 

Gergi Tavan Faydaları nelerdir?

Hızlı ve pratik olan ayrıca sorunsuz  bir sistemdir. Montaj yapılırken hiçbir eşyanızı yerinden oynatmanıza gerek yoktur . Gergi tavan montajında herhangi bir kirliliğe yol açmaz. Ölçülendirme yapılırken esneklik uygulanabileceği için büyük bir kolaylık sağlamaktadır. 

Gergi tavan faydaları arasında esnek ve moderndir. yıpranmış tavanlarınıza farklı bir estetik yapı sağlamak için bire bir uygulamadır. yatay, dikey kavisli düz kemerli tüm yüzeylere uygulanması çok büyük bir fayda sağlamaktadır. tavandakı yapım esnasındaki kötü işciligi kapatır. sıva hataları var ise kapatmada bir numaradır. ayrıca dilerseniz dijital baskı ile tavanlarınıza resim ve desen uygulanabilir. 

gergi tavan fiyatları

Gergi tavan fiyatları ise son derece ekonomiktir. İmalat, montaj ve dekorasyon işlemi gün içerisinde biter. Maliyeti eski usül tavanlarla hemen hemen aynı maliyeti tutmaktadır.

Teknik olarak ise; uzun süre dayanıklıdır, çok güvenilir ve kolay değiştirilebilir. Suya dayanıklı , çarpmalara dayanıklı,en önemlisi olan nem ve rütübete dayanıklıdır. Tüm yapılarda uygulanabilmektedir. Oda sıcaklığında kurulumu yapılabilir. Dekoratif olan kornişler arasına da kurulabilmektedir.Havalandırma,ışıklandırma, alarm,internet,telefon vb. gibi sistemler ilave edilebilmektedir. Herhangi bir bakıma gerek yoktur. Özel temizlik ürünleriyle temizlenir. Eğer istenilirse akrilik boya ile boyana da bilmektedir.

gergi tavan fiyatları

Gergi Tavan Neden Seçmeliyiz?

Hasarlı , çatlak yada rutubet lekesi,normal lekeli tavanlara sahipseniz gergi tavan sayesinde rahatlıkla gizleyebilir ve güzel bir tavan görünümüne sahip olabilirsiniz. Bu sistem sayesinde alçı panoya yada duvar boyasına hiç gerek yoktur.

Mobilyalarınız taşıyıp yorulmadan gün içerisinde kısa bir süre içerisinde yepyeni tavan görünümüne sahip olabilirsiniz.  Tertemiz, suya dayanıklı , dümdüz , pürüzsüz bir tavana sahip olmak bir gününüzü bile almamaktadır.

Evinizde bulunan bütün odaların tavanlarına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Yatak odanızda , salonunuzda , mutfağınızda , banyonuzda , holünüzde , balkonunuzda Gergi Tavan ile yep yeni bir görünüme sahip olun.

Bu İçerik 6285 defa okundu.